Film izlerken donmma oluyorsa video uzerindeki kalite ayarini 480p yapiniz internet hiziniz yavas ise

Bergen

Gerçek adı Belgin olan fakat  bilinen arabeskin unutulmez kadın efsanesinin, Ankara’dan Adana’ya, ardından ise yaşadığı aşkın ardından edebiyete uzanan hikayesi anlatılmaktadır.
1959 yılında Mersin’de yedi çocuklu bir ailenin en küçük çocuğu olarak dünyaya gelir dünyalar güzeli Belgin. Anne ve babasının boşanmasının ardından tüm hayatını kökten bir biçimde değiştirir. Ankara’da yaşarken annesinden başka kimsesi olmamıştır. Baba yoksunluğu ise her zaman içinde derin bir boşluk açmıştır.

284 Views
Bergen Filmini izle
6.9 IMDB Rating

Bergen Filmini izle

(Bergen)
  • Release Year 2022
  • Country Türkiye
  • Film Süresi 145 dakika
Director Caner Alper, Mehmet Binay
Writer Yildiz Bayazit, Sema Kaygusuz, Erdinc Ulutas
Stars Farah Zeynep Abdullah, Erdal Besikçioglu, Tilbe Saran
Awards 1 ödül & 6 Adaylık.
Bergen 2022 filmi: Gerçek adı Belgin olan fakat Bergen olarak bilinen arabeskin unutulmez kadın efsanesinin, Ankara'dan Adana'ya, ardından ise yaşadığı aşkın ardından edebiyete uzanan hikayesi anlatılmaktadır.

1959 yılında Mersin’de yedi çocuklu bir ailenin en küçük çocuğu olarak dünyaya gelir dünyalar güzeli Belgin. Anne ve babasının boşanmasının ardından tüm hayatını kökten bir biçimde değiştirir. Ankara'da yaşarken annesinden başka kimsesi olmamıştır. Baba yoksunluğu ise her zaman içinde derin bir boşluk açmıştır.
Bir İnsan Aç Oldu için degil Hırsız oldu icin çalar